איך לבחור כלוב לתוכי?

בחירת כלוב מתאים לתוכי הוא צעד חשוב כאשר אתם מחליטים להביא תוכי לביתכם. הכלוב מהווה לתוךי מעון ומקום בו הם ישהו רוב הזמן. הנה כמה טיפים שימושיים לבחירת כלוב לתוכי:

  1. גודל הכלוב: הכלוב צריך להיות מספיק גדול כך שהתוך יוכל לפרוש את כנפיו במלואם ולהערים בו בנוחות. התוכים צריכים מקום לטפח ולתקשר עם הסוערים בהם.
  2. חומרים: נבחר כלוב עם גבות חיצוניות מתכווננות כאשר אפשר לגלות באמצעותם את התוך בכל רגע. אפשר למצוא כלובים עשויים ממגוון חומרים כמו מתכות, עץ, פלסטיק, או זכוכית. החומר צריך להיות בטוח, לא לספק סיכויי פציעה ולספק אפשרויות לתוך לפרוש את כנפיו ולהתנות.
  3. יציאות או דלתות: תוכים יכולים להיות מאד שוליים, ולפעמים יכולים להיות חשוב להחליף כיוון גם בצמתות וגם בכנפים. הכלוב צריך להיות מאוד פתח ולא לספק פציעות בכנפי התוך.
  4. מקום לאוכל ולמים: הכלוב צריך להיות מספיק גדול על מנת לכנות מקום לקערות מים ואוכל. החיסרון של כלובים קטנים הוא שהם פחות מאיץ מספיק מקום למקום לפרוש את כנפיהם וגם למים ולאוכל. אם תתבחרו בכלוב קטן, תחשובו על דרכים לספק את הצרכים הקרובים ביותר.
  5. מיקום: מיקום הכלוב חשוב בהצלחת השלב הראשון של התכנן. התוך אוהב קרבה לסוערי הבית ולצפייה בפעילויותם. הכלוב צריך להיות במקום בו תוכים יכולים לראות את משפחתם ולהיות חלק מהמצויה שם.
  6. חום ותאורה: תחשובו על חורי אור, תאורה, וחום בכלוב. תוכי הם נציגי החופש ואוהבים להתנות על השמש ועל החוף. אם תצריכו יכולת לשלוט בהם, הסיכויים הם שכלוב הגביע הפשוט אלה אם יהיו חלופות מאוד טובות לכלוב החשוב שמעניק לכם עשרות יתרונות.
בחירת כלוב לתוכי
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp
אולי יעניין אותך גם