איך לבחור את האוכל לכלב שלנו?

סביר להניח שגם אתם אוהבים את הכלב שלכם ולכן אתם רוצים בשבילו את האוכל הטוב ביותר שיתרום לו לאיכות חיים גבוהה יותר, אריכות ימים ושמירה על הבריאות. ישנם סוגים שונים ומגוונים של מזון לכלבים וחשוב יהיה להתאים את המזון המתאים לכלב שלכם, תוך התחשבות בפרמטרים שונים כמו גיל, מצב בריאות ואלרגיות, טעם אהוב, תרכובת המזון ועוד. במדריך זה יסייע לכם בבחירת המזון המתאים ביותר לכלב שלכם.

#1 – בחירת המזון לפי גיל הכלב:

אז הפרמטר הראשון שנרצה להתחשב בו יהיה קשור כמובן לגיל הכלב. לכל טווח גילאים יש סוג מזון המתאים להם ולמאפייני הגיל שלהם. ישנן 3 קטגוריות עיקריות: מזון לגורים, מזון לבוגרים ומזון למבוגרים. בעוד שהמזון לגורים יכלול לרוב גרגירים קטנים ורכים יותר המתאימה ללסתם של גורים הקטנה יותר מכלב בוגר, היא גם תכלול יותר קלוריות בדרך כלל כדי להתאים לכמות האנרגיות שגורים שורפים לעומת כלבים בוגרים יותר. השילוב של קלוריות, חלבונים, שומנים וויטמינים משתנה גם בהתאם ליצרן ולאיכות המזון אך גם בהתאם לגיל הכלב. אצל כלבים מבוגרים למשל המזון יכלול פחות קלוריות כדי למנוע השמנת יתר בגיל שבו הם עושים פחות פעילות גופנית.

#2 – כל כמה זמן להחליף את טעם המזון והאם להתחשב בטעמו של הכלב?

ראשית חשוב יהיה להתאים את המזון לכלב גם מבחינת הטעם. בדיוק כפי שאתם אוהבים לאכול אוכל שטעים לכם כך גם הכלב שלכם ירצה לבחור את המזון המתאים לו ביותר. אתם לא רוצים להחליף את הטעם של המזון כל חודש אך גם לא להישאר יותר מדי זמן עם אותו הטעם כי הוא עשוי להשתעמם. אנו ממליצים לאפשר לו ליהנות מהמזון בטעם שהוא אוהב, לקנות את אותו סוג מזון וטעם במשך שנה ולאחר מכן לנסות להחליף לטעם חדש ולראות אם זה מה שהוא מעדיף או מעדיף לחזור לטעם המוכר.

#3 – למדו לקרוא את המקרא על גבי האריזה:

המקרא המופיע על האריזה נמצא לרוב בגב האריזה, אך גם בחלק הקדמי שלה תוכלו למצוא פרטים מעניינים וחשובים כמו "סוכר גבוה" או מזון היפואלרגני וכו'. בגב האריזה תקבלו את מפרט החלבונית, שומנים, קלוריות, תמהיל המזון המיוצר באותה אריזה ואחוז הבשר מתוכו וכו'. אלו נתונים שתוכלו להסיק מהם לגבי איכות המזון והתרכובת המומלצת לכלב שלכם. כמו כן במקרה של אלרגיה למרכיב מסוים חשוב לבדוק היטב שהוא אינו נכלל במוצר.

לסיכום; חשוב יהיה להתחשב במגוון פרמטרים כדי לבחור את המזון הרצוי עבור הכלב שלכם. המזון שהוא יוכל ישפיע במידה ניכרת על הבריאות והאנרגיות שלו, על הימנעות מהשמנת יתר, על השמחה שלו וכמובן על אורך חייו בסופו של דבר. מצאו חנות בעלי חיים שתוכל לספק לכם באופן קבוע את המזון הרצוי לכם, בכמות ובטעמים האהובים על כלביכם. 

אוכל לכלבים
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp
אולי יעניין אותך גם